Jak se úspěšně seznámit přes seznamku?

Stejně tak, jako je zcela běžné to, že se lidé seznamují v barech, v zaměstnání, při sportu nebo na ulici, je zcela běžné i seznamování na seznamkách. Inspirujte se našimi tipy, ať víte, jak na to!

Seznamování na internetu je velmi jednoduché. Během velmi krátké doby se tak seznámíte s desítkami nebo stovkami uživatelů, kteří odpovídají vašim požadavkům na partnera / partnerku. Další výhodou online seznamování je to, že se můžete seznamovat kdykoliv budete mít chvilku času a kdekoliv budete mít wi-fi připojení.

Základem úspěchu je správně vyplněný profil

Nesnažte se obejít připravené osobnostní dotazníky. Uvědomte si, že podle toho, jak svůj osobnostní test vyplníte, vám budou navrhováni partneři, kteří se k vám nejvíce hodí. Na otázky tedy odpovídejte pravdivě a s velkou pečlivostí. Nedělejte se lepšími, něž jakými ve skutečnosti jste. Získáte si tím možná plusové body do začátku, ale ty vzápětí ztratíte při první schůzce.

Dejte si záležet také na tom, co vyplníte do prázdných políček ve svém profilu. Když už máte tu možnost, využijte ji a rozepište se. Strohé, nevyplněné profily nepůsobí dobře. Svědčí o tom, že nejste moc komunikativní, nápadití, ale v podstatě i o vašem nezájmu dozvědět se o svém budoucím partnerovi více. Pokud máte něco, co chcete partnerovi sdělit veřejně, udělejte to. Pokud máte nějaké speciální požadavky na svou lásku, napište si je do profilu. Vyplňte do profilu také vše důležité o sobě – co máte rádi, co naopak rádi nemáte, jaké máte koníčky, atd.

Velký pozor si dejte na hrubé chyby a překlepy. Chyby v profilu nejsou vaší příliš dobrou vizitkou.

Profilová fotografie rozhoduje o návštěvnosti vašeho profilu

To, jakou fotografii si do profilu zvolíte, je opravdu velmi důležité. Ideální je profilová fotografie, na které se usmíváte. Detailní fotografie svádějí uživatele k více proklikům, než fotografie, kde jste vyfoceni z velké dálky, na nichž máte sluneční brýle, jste vyfoceni z boku nebo ve tmě. Špatně zvolená fotografie může zapříčinit, že vaše seznámení nebude úspěšné. Uvědomte si, že to, zda dotyčného zaujmete, závisí především na tom, zda se mu bude vaše fotografie líbit či nikoliv. Pročítání vašeho profilu totiž následuje až poté, co váš profil otevře.

Nečekejte, buďte aktivní!

Nečekejte pasivně na to, až vám lidé na seznamce začnou psát. Tak to při online seznamování nefunguje. Pokud by takto čekali všichni, nenašel by se na seznamce nikdo, kdo by zprávy posílal. Buďte aktivní. Jedině tak totiž můžete dosáhnout toho, že se seznámíte. Pokud se vám někdo líbí, dejte mu o sobě vědět. Pište, komunikujte, reagujte na otázky, které mají uživatelé ve svých profilech. Seznamku navštěvujte pravidelně, ne jednou za čas. Pokud bude někdo čekat měsíc na vaši reakci, pravděpodobně se seznámí s někým jiným nebo o vás jednoduše ztratí zájem.

Jak začít komunikaci na seznamce?

První zprávu si dobře promyslete. Napište o sobě pár vět, žádné slohové cvičení. Mluvte zprvu jen v obecné rovině, nepouštějte se do žádných detailů, dokud se vás na ně partner sám nezeptá. Zkuste třeba zmínit to, že máte společné životní cíle, názory, koníčky, že se vám líbí stejné věci, atd. Zajímejte se také o toho druhého, aby to nevypadalo, že mluvíte jen o sobě. Používejte oslovení. Neposílejte jednu a tu samou zprávu několika uživatelům. Je to pak dosti neosobní. Nečekejte, že dostante reakci na každou odeslanou zprávu. Lidé reagují většinou jen na ty zprávy, které je nějakým způsobem zaujaly. A pokud vám někdo neodpoví, nic si z toho nedělejte. Napište někomu jinému.

Nejprve se poznejte, pak randěte!

První rande se nesnažte uspěchat. Poznejte se nejprve přes maily a telefony, teprve poté jděte na první schůzku. Na rande jděte až ve chvíli, kdy cítíte, že si během psaní a telefonování rozumíte a toužíte po tom, poznat toho druhého osobně. Uvidíte, že tak bude vaše schůzka zajímavější. Budete mít již celou řadu společných témat a budete se na sebe více těšit.

Nejlepší seznamka pro vážný vztah

Elite Date

  • Česká seznamka na vážné seznámení
  • Zákaznická podpora 365 dní v roce
  • Profily jsou manuálně ověřované

Přejít na Elite Date

Nejlepší seznamka pro flirt

C-date

  • Většina uživatelů nechce vážný vztah
  • Seznamka zaměřená na flirt a sex

Přejít na C-date

Nejlepší seznamka pro sex

Flirt kontakt

  • Lidé kteří hledají jen flirt

Přejít na Flirt kontakt