Jak se bezpečně seznámit na seznamce?

Hledáte si životní lásku? Seznamte se na internetu. Online seznamování s sebou nepřináší jen samá pozitiva, ale i určitá rizika. Co tedy dělat (respektive nedělat), aby pro vás bylo seznamování na internetu bezpečné?

Výběr seznamky nepodceňujte

V první řadě je zapotřebí zaregistrovat se na správnou seznamku. Vybírejte ji podle toho, co od seznamování očekáváte. Hledáte vážný vztah, flirt, sex nebo jen partnera na cestování? Zvolte si takovou seznamku, která svým záměrem naplní vaše představy o partnerovi. Pravděpodobnost, že na vybrané seznamce najdete toho, koho hledáte, se tímto krokem násobí.

Pokud se stále nemůžete rozhodnout, na kterou seznamku se zaregistrujete, podívejte se na recenze nejoblíbenějších seznamek v Česku. Na internetu můžete bez obtíží najít skutečné reakce uživatelů, kteří hodnotí své zkušenosti se seznamkami, i profesionální srovnávače seznamek.

Nezveřejňujte kontaktní údaje

Dávejte si velký pozor na to, jaké údaje do svého profilu uvádíte. Nesdělujte veřejně, kde bydlíte, jaké máte telefonní číslo, nezveřejňujte ani svůj email nebo adresu vašeho zaměstnání. Podvodníků a stalkerů najdete všude plno. Na začátku seznamování využívejte ke komunikaci pouze prostředí seznamky. Pokud budou sympatie vzájemné a budete toužit po tom, aby se váš vztah dále rozvíjel, vyměňte si mezi sebou nějaký další kontakt: Facebook, Instagram, Skype, telefon nebo email.

Nepublikujte lechtivé fotografie

Nevkládejte si do profilu fotografie ve spodním prádle, v plavkách ani ve vyzývavých pózách. Možná si tím zajistíte více návštěv profilu, ale vesměs se bude jednat o uživatele, kterým jde převážně o flirt nebo sex. Stejně tak nezveřejňujte na seznamce fotografie svých dětí. Děti rozhodně partnerům nezatajujte. Fotografie však ukazujte pouze těm uživatelům, kteří postoupí do užšího výběru. Pamatujte na to, že nikdy nevíte, na koho na seznamce narazíte.

Důvěřuj, ale prověřuj

Pokud se chcete o své „nové lásce“ dozvědět více, než vám o sobě sdělila, můžete si jí na internetu prověřit. Jak? Zadáte do vyhledávače její jméno, příjmení nebo fotografii a pokud má dotyčná osoba nějakou sociální síť, můžete se o ní dozvědět celou řadu informací. Snadno si tak ověříte i to, zda jsou informace, které vám poskytuje, pravdivé.

Nesbližujte se moc rychle

Přestože platí fakt, že si uděláte na toho druhého nejlepší názor, když se uvidíte naživo, s první schůzkou chvíli počkejte. Nebuďte příliš „hrrr“. Napište si nejprve pár zpráv, zavolejte si a teprve ve chvíli, kdy si budete jisti, že si s novým partnerem / novou partnerkou rozumíte, se sejděte. První schůzky plánujte vždy na veřejném místě. Nechoďte na první rande k nikomu domů. Je dobré oznámit nějaké vám blízké osobě, kdy, kam a s kým na schůzku jdete. Obezřetnost je v tomto případě opravdu na místě.

Pozor na podvodníky

Stane-li se vám, že vás namísto seznamování někdo požádá o finanční výpomoc, nahlaste takový profil ihned administrátorům. S uživatelem už dále nekomunikujte. Mohlo by se jednat o podvodníka a vám by namísto nového vztahu mohly zůstat jen oči pro pláč. Dnešní doba taková bohužel je, takže je zapotřebí na tato úskalí uživatele upozornit.

Pokud budete při hledání partnera naše dopručení respektovat, nemusíte mít z online seznamování vůbec žádné obavy! Seznamování na internetu je nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak si v dnešní době najít lásku!

Nejlepší seznamka pro vážný vztah

Elite Date

  • Česká seznamka na vážné seznámení
  • Zákaznická podpora 365 dní v roce
  • Profily jsou manuálně ověřované

Přejít na Elite Date

Nejlepší seznamka pro flirt

C-date

  • Většina uživatelů nechce vážný vztah
  • Seznamka zaměřená na flirt a sex

Přejít na C-date

Nejlepší seznamka pro sex

Flirt kontakt

  • Lidé kteří hledají jen flirt

Přejít na Flirt kontakt