Jak si vybrat seznamku?

Na trhu existuje celá řada rozdílně zaměřených seznamek, na které se můžete registrovat. Kterou z nich zvolit? Jak vybrat seznamku, která bude nejlépe odpovídat vašim představám?

Záměr seznamování

V první řadě je zapotřebí uvědomit si, co vlastně hledáte. Chcete najít na seznamce vážný vztah nebo příležitostný sex a flirt? Hledáte si partnera stejného pohlaví, gaye nebo lesbičku? Chcete se seznamovat se studenty nebo seniory? Typů seznamek je na internetu opravdu mnoho. Snažte se tedy vybrat takovou, která bude co nejvíce odpovídat záměru vašeho seznamování.

Pokud nechcete vyzkoušet všechny seznamky osobně a udělat si na ně svůj vlastní názor, najděte si internetové srovnavače seznamek, zvané též katalogy seznamek. Ty ve stručnosti popisují a hodnotí nejvíce navštěvované seznamky na českém internetu. Na základě toho se pak můžete snadno a rychle rozhodnout, na kterou z nich se budete registrovat.

Placená vs neplacená seznamka

V dalším kroku se zaměřte na to, jaké funkce daná seznamka uživatelům nabízí a za jakou cenu. Na trhu najdete nejen seznamky zdarma, ale i seznamky placené. Rozdíl mezi nimi je nejen finanční, ale také ve službách, jaké poskytují. U seznamek zdarma můžete očekávat širokou uživatelskou základnu, ale jen málokterý profil bude odpovídat vašim požadavkům na partnera / partnerku. Na placených seznamkách nebudete mít tolik příležitostí k seznámení, bude se ale jednat o kvalitní kontakty, tedy o uživatele, kteří budou hledat vážný partnerský vztah stejně jako vy.

Na prémiové seznamky se můžete zaregistrovat zdarma. Můžete si vyzkoušet, jak daná seznamka funguje a teprve následně se můžete rozhodnout pro aktivaci členství. Částky za členství nebývají na některých seznamkách vysoké, a proto si aktivaci členství může dovolit většinou každý.

Pozor na „výhodné nabídky“

Na některých seznamkách se můžete setkat s lákavými nabídkami jako je měsíční prémiové členství zdarma nebo členství za symbolický poplatek. Háček pak většinou bývá v automatickém prodloužování členství, se kterým registrací na seznamce souhlasíte. Vybírejte tedy takové seznamky, které členství automaticky neprodlužují a nestrhávají uživatelům platby z účtu bez jejich vědomí.

Podívejte se na sídlo společnosti

Vyhledejte si webových stránkách, kde seznamka oficiálně sídlí. Pokud je to sídlo kdekoli mimo Českou republiku, ničemu se neupisujte! Řada podvodných seznamek sází právě na nepřiměřené podmínky výpovědi. Myslete na to, jak pak budete ukončovat členství v zahraničí, když neumíte dobře německy nebo anglicky.

Nejlepší seznamka pro vážný vztah

Elite Date

  • Česká seznamka na vážné seznámení
  • Zákaznická podpora 365 dní v roce
  • Profily jsou manuálně ověřované

Přejít na Elite Date

Nejlepší seznamka pro flirt

C-date

  • Většina uživatelů nechce vážný vztah
  • Seznamka zaměřená na flirt a sex

Přejít na C-date

Nejlepší seznamka pro sex

Flirt kontakt

  • Lidé kteří hledají jen flirt

Přejít na Flirt kontakt